Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga neto dhe pėrfitime tė tjera si deputete (karburant, shpenzime telefoni, honorare, dieta), 2 351 474 lekė.
2) Tė ardhura neto nga shpėrblimi si eksperte e Decentralization and Local Development Program, 255 euro.
3) Tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe konsulencė nė universitet, 338 380 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesat bankare mė 31.12.2017(obligacione 5-vjeēare dhe 1-vjeēare), 21 661 lekė.
2) Tė ardhura nga interesat e depozitave bankare tė deklarueses dhe tė bashkėshortit, 109 140 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja e banesės (janar-dhjetor 2017.), shuma 28 000 lekė ne muaj.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli tė ardhura nga paga plus dietat pranė Autoritetit Rrugor Shqiptar, (janar - dhjetor 2017.), shuma 968 386 lekė.
2) Vjehrra e deklarueses, tė ardhura nga pensioni, 20 000 lekė/muaj.
3) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, tė ardhura nga interesat e obligacioneve 10-vjeēare, 629 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank ėshtė bėrė 0 lekė pasi shuma prej 1 300 000 lekėsh ka kaluar nė Fibank nė formė depozite. Kėto tė ardhura janė siguruar nga pagat ndėr vite nė administratėn shtetėrore, konsulenca, interesa bankare etj..
2) Gjendja e llogarisė sė pagės nė BKT, (tė ardhura nga paga, dieta, shpėrblime apo kompensim telefoni nga puna si deputete), shtesė 1 482 174 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare Credins Bank mė 31.12.2017, (tė ardhura nga paga si konsulente dhe mėsimdhėnia), 114 060 lekė.
4) Kredi konsumatore nė Raiffeisen Bank marrė pėr blerjen e njė automjeti. Detyrimi i shlyer, 4 731 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 1 194 euro.
5) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, Kartė Visa nė Raiffeisen Bank, shtesė nga paga, interesat, qira e shtėpisė, 110 667 lekė.
6) Bashkėshorti, Z. Agron Tyli, gjendja cash, kursime nga shpenzimet mujore, 220 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka