Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 759 239 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesa bankare, 168 679 lekė.
2) shtesa interesa te fondit tė pensionit, shtuar me 24 000 lekė
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira e gjysmės sė banesės, 204 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga si mjeke, 768 210 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion121%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 11 274 euro pėr kredi pėr shtėpi.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 2 300 euro pėr detyrim kartė krediti.
3) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 700 000 lekė si detyrime ndaj tė tretėve.
5) Gjendje e depozitės bankare, shtuar me 818 679 lekė.
6) Gjendje llogarisė bankare, 190 lekė.
7) Gjendje fondit tė pensionit, shtuar me 24 000 lekė.
8) Gjendje kursime kesh, 34 448 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -1 640 euro pėr kredi pėr shtėpi.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -200 000 lekė si detyrime ndaj tė tretėve.