Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga mujore si pedagog dhe rektor nė Fakultetin e Mjekėsisė, Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė (01.01.2016 - 31.12.2016.), 1 280 947 lekė.
2) Tė ardhura nga paga mujore si Kryetar i Senatit Akademik, Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 81 600 lekė.
3) Tė ardhura nga paga mujore si mjek dhe pedagog me kontratė pranė QSUT-sė, 445 091 lekė.
4) Tė ardhura si pedagog udhėheqės nga pagesa pėr doktoraturat, Fakulteti i Mjekėsisė, Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 397 582 lekė.
5) Tė ardhura nga paga mujore si anėtar i Kėshillit tė Profesorėve, Fakulteti i Mjekėsisė, Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 98 119 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, tė ardhura nga paga mujore si pedagoge nė Fakultetin e Mjekėsisė, Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė (01.01.2016 - 31.12.2016.), 1 236 537 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, tė ardhura nga paga mujore si mjeke dhe pedagoge me kontratė pranė QSUT-sė (01.01.2016 - 31.12.2016.), 439 875 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, tė ardhura si pedagoge udhėheqėse pėr doktoratura, Fakulteti i Mjekėsisė, Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 241 603 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, tė ardhura nga pagesa nė Spitalin Amerikan, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 1 410 lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, tė ardhura nga pagesa si anėtare e Kėshillit tė Profesorėve nė Fakultetin e Mjekėsisė, Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė (01.01.2016 - 31.12.2016.), 113 220 lekė.
6) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, tė ardhura nga pagesa nga shoqata ASHM, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 9 775 lekė.
7) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, tė ardhura nga pagesa pėr shėrbimin e shkrimit tė editorialit Medicum, nga ORD BERLIN CHEMIE, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 14 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga rimbursimi nga Global Blue Tax free nė Gjermani, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 11 368.47 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura nga paga nė 31.12.2016, - 12 lekė.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė ardhura nga paga nė 31.12.2016, 463 209.57 lekė.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, kartė krediti, - 50 864.82 lekė.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė 31.12.2016, tė ardhura nga paga, 00.62.
5) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, mė 31.12.2016, tė ardhura nga paga, 152 978.
6) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, kursime, 405 dollarė, nė total 1 140 249 lekė.
7) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, gjendja e llogarisė sė kredisė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, kursime, 279.69 euro.
8) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 31.12.2016, 0 euro.
9) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 qė mbetet nga shitja e njė trualli me sip. 3700 m2 nė Berat, vlera e shitjes deri nė 30 000 euro.
10) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė njė trualli arė nė Berat me sip. 677.5 m2.
11) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė njė trualli arė nė Berat me sip. 241473 m2 tė kthyer pėr kompensim sipas vendimit 250 dt. 18.04.2007 tė AKKKP-sė.
12) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė njė trualli nė Berat me sip. 7014 m2 tė kthyer pėr kompensim sipas vendimit dt. 08.08.1994 tė KKKP-sė Berat dhe vendimit dt. 20.03.2009 tė AKKP-sė, Berat.
13) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė kompensimit qė mbetet pasi hiqen 20 000 euro nga sip. truall prej 351 m2.
14) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė njė trualli nė Tiranė marrė sipas vendimit tė dt. 10.02.2006 tė KVKKP-sė, Tiranė.
15) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė njė trualli.
16) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė njė trualli.
17) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė disa trojeve me sip. tė pėrgjithshme 6100 m2.
18) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 tė njė trualli me sip. 800 m2 nė Berat pėrfituar nga njė vendim i dt. 28.04.1994 tė KKKP-sė.
19) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi nga testamenti i nėnės i 1 tė 3 sė pasurisė qė mund tė njihet nė tė ardhmen nga kthimi apo kompensimi i pronave.
20) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, trashėgimi i 1 tė 3 sė pasurisė qė mund ti takonte nėnės sė saj si bashkėshorte e babait i cili nuk ka lėnė testament trashėgimie.
21) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata ėshtė caktuar nė testamentin e nėnės sė saj si administratore e procesit tė mėtejshėm pėr rimarrjen e pronave qė trashėgon nga familja.
22) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, gjendja cash, (01.01.2016 - 3.12.2016.), 190 000 lekė.
23) Bashkėshortja, Znj. Margarita Gjata, kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė marrė nė 08.09.2011, 14 000 euro me afat 6 vjet. Detyrimi i shlyer 2 538.85 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 1 974.52 euro


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka