Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga punėsimi nė Universitetin Bujqėsor tė Tiranės, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 1 620 261 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga anėtarėsia nė Bordin Mbikėqyrės tė Fondit 'Besa', (01.01.2016 - 31.12.2016.) 6 120 euro.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja Znj. Xhire Musabelliu, tė ardhura nga punėsimi nė Posta Shqiptare SH.A, Tiranė, (01.01.2016 - 31.12.2016.) 301 484 lekė.
2) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, tė ardhura nga punėsimi si analiste thesari nė IBM, (01.01.2016 - 31.12.2016.), 103.961 dollarė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 3 516 207 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 26.05.2016, 1 893 lekė, pjesa takuese 50 %.
3) Gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 4 640 lekė, pjesa takuese 50 %.
4) Gjendja e depozitės bankare me afat 3 vjet 2014-2017, nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 5 176 745 lekė, pjesa takuese 50 %.
5) Gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 13 475 euro, pjesa takuese 50 %.
6) Gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 1 100 lekė, pjesa takuese 50 %.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016, 3 314 694 lekė, pjesa takuese 50 %.
8) Pronar me 50 % i njė apartamenti nė Kavajė, hipotekuar mė 29.12.2015 me sip. 60.5 m2. Ap. ėshtė blerė me kėste nė korrik 2007 dhe ka pėrfunduar pagesa nė 2009, vlera 23 435 euro.
9) Bashkėshortja, Znj. Xhire Musabelliu, gjendja e llogarisė sė pagės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 666 438.62 lekė, pjesa takuese 50 %.
10) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, pronare me 100 % e njė shtėpie private me sip. 126.3 mė blerė nė vitin 2011 me kredi 30-vjeēare. Pagesa bėhet me tė ardhura mujore tė siguruara nga puna, vlera 375 000 dollarė.
11) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, pronare me 100 % e njė autoveture tip 'Toyota Avalon' prodhim 2006, blerė me kredi 5-vjeēare qė paguhet nga tė ardhurat e punėsimit, vlera 35 000 dollarė.
12) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, kursime nė planin IMB 401 (K) Plus Plan. KY aktivitet pėrfaqėson kursimet prej 6 % tė tė ardhurave bruto 2-javore dhe 6 % kontribut nga kompania kundrejt punonjėsit qė nga dita e parė e punėsimit nė kompani nė 28.02.2006, 108.983.59 %.
13) Vajza, Znj. Ada Musabelliu, kredi bankare marrė nė Bankėn J.P Morgan Chase pėr blerjen e shtėpisė private deri mė 31.12.2016. Detyrimi i shlyer 34 644 dollarė, detyrimi i mbetur pashlyer 259 855.58 dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka