Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime pranė BKT, 10 648 euro.
2) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si ZvGuvernatore e Bankės sė Shqipėrisė, 2 477 144 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga honorare si Anėtare e Kėshillit Mbikqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 1 171 168 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesa bankare, 3 737 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira ap., 300 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti, tė ardhura nga paga pranė Universitetit “Aleksandėr Moisiu”, 938 403 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura nga paketa financiare e largimit nga BKT, 21 480 euro.
2) Tė ardhura nga fondi i pėrfituar nga “Staff Support Program” nga BKT, 25 022 dollarė.
3) Tė ardhura nga Bonus i Menaxhimit tė Lartė pėr Performancėn Vjetore nė BKT, 30 000 dollarė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion410%
Tė tjera
1) Regjistrim i pasurisė ekzistuese mė 30.10.2015, verandė me sip. 37 m2, blerė si pjesė e ap. nė vitin 2012.
2) Gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 78 000 lekė.
3) Gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 9 euro.
4) Gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 25 013 dollarė.
5) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 100 041 lekė.
6) Djali, gjendje e llogarisė bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, 6 821 euro.
7) Djali, gjendje e depozitės bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, 30 027 dollarė.
8) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 18 277 euro pėr kredi bankare pėr blerje ap.banimi marrė mė 01.05.2008 me principal 64 000 euro, afat shlyerje 10 vjet dhe interes vjetor 3.83%.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -6 505 euro pėr kredi bankare pėr blerje ap.banimi marrė mė 01.05.2008 me principal 64 000 euro, afat shlyerje 10 vjet dhe interes vjetor 3.83%.