Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga pranė Bankės sė Shqipėrisė, 3 623 329 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia, 28 850 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga honorari si Anėtare e Kėshillit Mbikqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 1 903 148 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti,tė ardhura nga paga, 1 640 126 lekė.
2) Bashkėshorti,tė ardhura nga projekte, 142 475 lekė.
3) Bashkėshorti,tė ardhura nga interesa bankare, 104 524 lekė.
4) Djali, tė ardhura nga paga pranė shoqėrisė Gensler nė USA, 40 911 dollarė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion292%
Tė tjera
1) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 260 384 lekė.
2) Gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 64 889 lekė.
3) Gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 34 euro.
4) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 310 429 lekė.
5) Gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 10 969 lekė.
6) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 1 723 lekė.
7) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 28 256 lekė.
8) Pronare me 29 e njė ap.banimi me sip. 96 m2, pėrfituar me trashėgimi nga prindėrit.
9) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 10 812 110 lekė pėr kredi pėr shtėpi marrė nė Maj 2012 me principal 11 400 000 lekė dhe afat shlyerje 30 vjet.
10) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 1 315 952 lekė pėr kredi pėr rikonstruksion marrė na Maj 2012 me principal 2 000 000 lekė dhe afat shlyerje 10 vjet.
11) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 639 137 lekė.
12) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 26 915 lekė.
13) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 43 562 lekė.
14) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 30 euro.
15) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 97 447 lekė.
16) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 929 lekė.
17) Djali, nxjerrė jashtė pėrdorimit veturėn tip Volkswagen, 5 000 dollarė.
18) Djali, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar me 2 413 dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -409 291 lekė pėr kredi pėr shtėpi marrė nė Maj 2012 me principal 11 400 000 lekė dhe afat shlyerje 30 vjet.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -205 083 lekė pėr kredi pėr rikonstruksion marrė na Maj 2012 me principal 2 000 000 lekė dhe afat shlyerje 10 vjet.