Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė UT, 1 300 000 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė Universitetin Marin Barleti, 400 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga honorare si Anėtare e Kėshillit Mbikqyrės sė Bankės sė Shqipėrisė, 1 700 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, tė ardhura nga pensioni, 300 000 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga qira, 19 000 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura nga vendimi gjyqėsor i datės 22.05.2014, 1 600 000 lekė.
2) Tė ardhura nga shitja e veturės tip ML, 13 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion401%
Tė tjera
1) Gjendje e llogarisė bankare, shtuar me 1 600 000 lekė.
2) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, pakėsuar nė 5 000 euro.
3) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar nė 4 000 euro.
4) Bashkėshorti, gjendje e llogarisė bankare, shtuar nė 10 000 euro.
5) Bashkėshorti, legalizuar dy dyqane me sip. 80 dhe 85 m2 sipas akt-marrėveshjes me shoqėrinė Hawai shpk, 196 000 dollarė, pjesa takuese 100%.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka