Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 878 104 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia pranė Universitetit tė Elbasanit dhe “Albanian University”, 200 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitje veture, 70 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion107%
Tė tjera
1) Mbyllur kredi bankare pėr shtėpi mė 18.10.2016.
2) Mbyllur kredi konsumatore mė 04.04.2016.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Blerė veturė nė vlerė -700 000 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 vlera -164 880 lekė pėr kredi pėr blerje makine dhe shpenzime tė tjera marrė mė 05.04.2016 me principal 1 370 000 lekė dhe kėst mujor 20 610 lekė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 1 264 972 lekė.