Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga si gjyqtare, 1 155 378 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura neto tė pėrfituara nga honoraret pėr pjesėmarrjen si anėtare nė mbledhjet e Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, 14.12.2015 - 31.12.2016, janė 102 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha, tė ardhura nga Universiteti Europian i Tiranės pėr studime doktorature, 2 000 euro, pjesa takuese 50 %.
2) Bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha, tė ardhura nga paga si gjyqtar, 1 140 884 lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha, tė ardhura nga paga si ekspert dhe pedagog i jashtėm i Shkollės sė Magjistraturės, 76 040 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksionNuk ka
Tė tjera
1) Tė ardhura nga shitja e automjetit tip 'Citroen C4', vlera 10 500 euro, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja cash, kursime nga deklaruesja dhe bashkėshorti, 500 000 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė niveli tė dytė, e pėrbashkėt me bashkėshortin, 50 % secili, 4 003.5 euro.
4) Deklaruesja ėshtė dorėzanė nė kredinė bankare pėr shtėpi marrė nga bashkėshorti, Z. Gerd Hoxha mė 09.06.2011 nė shumėn 5 000 000 lekė, sipas VKM nr. 600, dt. 12.09.2007 me normė interesi 4 %, afat shlyerje deri mė 13.06.2036. Detyrimi i shlyer, 318 673.56 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 4 288 786 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr blerje ap. me sip. 126.5 m2 nė Vlorė nė bashkėpronėsi me bashkėshortin, (50 % secili), blerė me kursime tė ēiftit, vlera 55 452 euro.
2) Shpenzime pėr blerjen e njė automjeti tip 'Toyota' nė bashkėpronėsi me bashkėshortin, (50 % secili), vlera 5 000 euro.
3) Pakėsim i tė ardhurave pėr shkak tė blerjes sė automjetit nėpėrmjet shlyerjes totale tė kredisė sipas kontratės sė qirasė financiare (leasing) tė Znj. Elbana Lluri dhe Z. Gerd Hoxha me shoqėrinė 'Tirana leasing', 3 056 euro.