Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga Paga si Gjyqtar 1 145 909 (njė milion e njėqind e dyzet e pesė mijė e nėntėqind e nėntė) Lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura nga puna si pedagog i jashtėm dhe ekspert pranė Shkollės sė Magjistraturės 135 750 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareTė ardhura paga e bashkėshortes si gjyqtare 799 794 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraPakėsuar kursimet gjatė vitit 2015 me 800 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Paguar gjatė 2015 kredi pėr shtėpi nė vlerėn 337 795 lekė, kredia nė vlerėn 5 000 000 shlyhet deri mė 2036, shuma mbetur pa shlyer nė 31 dhjetor 2015 ėshtė 4 429 910 lekė.
2) paguar gjatė vitit 2015 vlera prej 2 214 euro e qirasė leasing dhe zonjės Elbana Lluri pėr njė makinė, shuma e leasing mbetur pa paguar nė 31 dhjetor 2015 ėshtė 2 860 euro.