Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si gjyqtare 1 167 129 (njė milion e njėqind e gjashtėdhjetė mijė e njėqind e njėzete nėntė) lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti Gazmend Kadi tė ardhura tė krijuara si nėnkontraktor transporti nė SHBA 27 762 USD.
2) bashkėshorti pėrfituar nga rimbursim taksash federale tė vitit pararendės vlerėn 3 659 USD.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Janė shlyer 12 147 euro pėr njė kredi tė marrė nė vlerėn 85 000 euro nga bashkėshorti nė vitin 2008, nė datėn 31 dhjetor ka mbetur pa shlyer vlera 18 169 euro.
2) blerė njė makinė nė SHBA me vlerėn 1 200 usd.