Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga neto si Ministėr i Drejtėsisė, 1 566 461 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura nga shpėrblimi pėr pjesėmarrje nė mbledhjet e KKT, 85 000 lekė.
2) Tė ardhura si anėtar i KLD, 102 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, znj. Etleva Cico, tė ardhura nga paga si Drejtore Ekzekutive IPP, 928 122 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga konsulencė pėr FINEUROP, 4 720 euro.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga konsulencė pėr Qendra e Studimeve Future, 4 000 euro.
4) Bashkėshortja, tė ardhura nga konsulencė pėr EU Center Shkodra, 200 euro.
5) Bashkėshortja, tė ardhura nga konsulencė pėr Abkons, 750 000 lekė.
6) Bashkėshortja, tė ardhura nga konsulencė pėr Council of Europe, 3 000 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Shitur tokė me sip. 1500 m2, 67 000 euro, pjesė e regjimit martesor.
2) Shitur tokė me sip. 400 m2, 9 000 euro, pjesė e regjimit martesor.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me 779 136 lekė.
2) Gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me 477 euro.
3) Bashkėshortja, znj. Etleva Cico, gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me 4 000 euro.
4) Bashkėshortja, gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me 928 122 lekė.
5) Bashkėshortja, gjendje llogari rrjedhėse, pakėsuar me 13 696 euro.
6) Bashkėshortja, gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me 2 785 euro.
7) Bashkėshortja, detyrim i pashlyer overdraft, 16 727 lekė.
8) Djali, Redi Manjani, gjendje llogari rrjedhėse, 6 500 euro, transferuar nga e ėma pėr shpenzime studimesh.
9) Djali, Redi Manjani, gjendje llogari rrjedhėse, 910 euro, transferuar nga e ėma pėr shpenzime studimesh.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer sė bashku me bashkėshorten nė vitin 2016 -2 831 261 lekė pėr njė kredi pėr shtėpi me principal 5 000 000 lekė, pėr tė cilėn mbeten pashlyer mė 31 dhjetor 2 628 907 lekė.
2) Shlyer sė bashku me bashkėshorten nė vitin 2016 -17 333 euro pėr leasing veture me vlerė 24 000 euro, pėr tė cilėn mbeten pashlyer mė 31 dhjetor 9 793 euro.
3) Shlyer nė vitin 2016 -44 euro pėr detyrim karte krediti, pėr tė cilėn mė 31 dhjetor mbeten pashlyer 3 599 euro.