Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si drejtor i Protokollit tė Shtetit, 1 067 000 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si ambasador nė Madrid, 1856 euro/muaj.
Tė ardhura nga BonuseTė ardhura si kuotė mujore e telefonit nga MPJ, 40 000 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si shpėrblim mujor pėr pjesėmarrjen nė bordin e DHSQ-sė, 154 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja cash, shtuar me 9 500 dollarė.
2) Gjendja cash, pakėsuar me 10 000 dollarė.
3) Detyrimi pėr shlyerje huaje ndaj vjehrrit, 50 000 dollarė.
4) Shlyerje huaje, 10 000 dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka