Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga puna si gjyqtare e Gjykatės sė Apelit, 1 415 732 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e marra nga investimi nė obligacione, 730 618 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Edmond Sinojmeri, tė ardhura nga puna si specialist IT nė Prokurorinė e Pėrgjithshme, 728 208 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Edmond Sinojmeri, tė ardhura nga puna si specialist IT nė Prokurorinė e Pėrgjithshme pėr vitin 2015, tė paguara nė vitin 2016 nė ekzekutim tė vendimit gjyqėsor pėr kthimin nė punė, 546 156 lekė.
3) Djali, Z. Eris Sinojmeri, tė ardhura si specialist nė sektorin e sigurisė sė informacionit pranė Bankės sė Shqipėrisė, 1 386 129 lekė.
4) Bashkėshorti, Z. Edmond Sinojmeri, tė ardhura nga vendimi i ATPP-sė nr. 173 dt. 01.12.2016 si trashėgimtar i babait, Fehmi Sinojmeri, 2 511 789 lekė.
5) Djali, Z. Silvi Sinojmeri, tė ardhura nga puna si universal bankare, nė "Citizens Bank", (janar - dhjetor 2016.), vlera 33 200 dollarė.
6) Bashkėshortja e djalit, Z. Silvi Sinojmeri, Blerina Sinojmeri, tė ardhura si sales & service associate tek East Boston Savings (mars - dhjetor 2016.), vlera 24 740 dollarė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsuar pasuria me 40 000 dollarė, kjo shumė i ėshtė dėrguar djalit, Silvi Sinojmeri qė jeton nė Boston, pėr t'i pėrdorur pėr nevoja familjare, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja cash, kursime nga tė ardhurat familjare, shtesė 1 000 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
3) Kredi bankare nė shumėn 5 000 000 lekė me kohėzgjatje 25 vjet, normė interesi 3 %, kėst mujor 23 711 lekė, marrė mė 07.07.2004. Detyrimi i shlyer, 192 021 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 2 979 031 lekė.
4) Djali, Z. Silvi Sinojmeri, gjendja e llogarisė bankare nė "East Boston Savings Bank", nga kursimet e tij dhe bashkėshortes, 10 111 dollarė, pjesa takuese 50 %.
5) Djali, Z. Silvi Sinojmeri, gjendja e llogarisė bankare nė "Citizens Bank", kursimet e tij dhe tė bashkėshorte, 3 000 dollarė, pjesa takuese 50 %.
6) Djali, Z. Silvi Sinojmeri, shpenzime pėr mbylljen e kontratės sė kredisė mė 12.08.2016, pėr blerje ap., vlera 46 052 dollarė, pjesa takuese 50 %.
7) Djali, Z. Silvi Sinojmeri, pasuria pakėsuar me 40 000 dollarė, dėrguar prindėrve, pjesa takuese 50 %.
8) Djali, Z. Silvi Sinojmeri, kredi bankare pėr blerjen e njė ap. banimi nė Revere - Boston. Kredia ėshtė marrė nė "Eastern Bank" mė 12.08.2016 nė shumėn 284 750 dollarė pėr 30 vjet me kėst mujor 1 676.22 dollarė. Detyrimi i shlyer, 6 705 dollarė, detyrimi i mbetur pashlyer, 281 416 dollarė.
9) Djali, Z. Silvi Sinojmeri, kontratė me "Auto Lease Honda Finance" pėr tė marrė me leasing njė automjet tip "Honda" e lidhur mė 11.02.2016 me afat 39 muaj dhe kėst mujor 149.73 dollarė. Detyrimi i shlyer, 1 497.3 dollarė, detyrimi i mbetur pashlyer, 4 200 dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka