Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit Tiranė, 1 418 473 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura nga honoraret si anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, 102 000 lekė.
2) Tė ardhura nga honoraret pėr pjesėmarrjen nė mbledhjet e KPMGJ-sė, 38 250 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura (tė pėrbashkėta me bashkėshorten) nga qiraja pėr periudhėn qershor - gusht 2016, 1050 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Vajza, tė ardhura pėr reklamėn bėrė pėr Kube Studio sh.p.k, 120 euro.
2) Bashkėshortja, Znj. Rozana Haxhialushi, tė ardhura nga paga si pedagoge nė UT, 793 143 lekė.
3) Vajza, tė ardhura pėr reklamėn bėrė pėr Anima Studio sh.p.k, 420 000 lekė.
4) Nėna, Znj. Rahmije Haxhialushi, tė ardhura nga pensioni, 163 580 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pronar i 1 tė 4 tės sė 47 hektarėve pyll nė Vorė trashėguar nga babai Z. Asim Haxhialushi i cili e ka pėrfituar nga KKP-ja Tiranė nė vitin 2001.
2) Pronar i 1 tė 4 tės sė 62500 m2 trualli tė lirė nė Vorė, trashėguar nga babai Z. Asim Haxhialushi i cili e ka pėrfituar nga KKP-ja Tiranė nė vitin 1997.
3) Zotėron 1 tė 4, tė 200 m2 truall dhe 181 m2 ndėrtese nė Shetaj, Durrės, trashėguar nga babai Z. Asim Haxhialushi i cili e ka pėrfituar nga KKP-ja Durrės. Deklaruesi ėshtė nė proces tė regjistrimit tė pronės nė ZVRPP Durrės.
4) Pronar i 1 tė 4 sė 58 000 m2 ullishte nė Mariqinet, trashėguar nga babai Z. Asim Haxhialushi.
5) Pronar me 100 % i njė garazhi me sip. 26.19 m2 nė Tiranė, 1 e 4 e tė cilit ėshtė trashėguar nga babai Z. Asim Haxhialushi dhe 3 tė 4 e pasurisė ėshtė fituar me kontratė dhurimi.
6) Pronar i 1 tė 14 sė njė trualli me sip. 280 m2 nė Karpen, Kavajė, trashėguar nga babai Z. Asim Haxhialushi i cili e ka pėrfituar nga KKP-ja Kavajė mė 1997.
7) Pronar i 1 tė 4 sė pjesės qė i takon babait Z. Asim Haxhialushi, si trashėgimtar i gjyshit tė deklaruesit nė pronat pėr tė cilat ėshtė shprehur KKP-ja Kavajė nė vitin 1999 ku ėshtė njohur kompensimi nė shumėn 4 656 400 lekė.
8) Pronar i 1 tė 4 sė pjesės qė i takon babait Z. Asim Haxhialushi, si trashėgimtar i gjyshit tė deklaruesit nė pronat pėr tė iclat ėshtė shprehur KKP-ja Kavajė nė vitin 1995 ku ėshtė njohur kompensimi pėr 47.5 m2 truall.
9) Pronar i 1 tė 4 sė pjesės qė i takon babait Z. Asim Haxhialushi, si trashėgimtar i gjyshes tė deklaruesit ...Haxhialushi (Preza) nė pronėn e cila figuron e regjistruar nė emėr tė hallės sė deklaruesit me prej 38000 m2 arė nė Shetaj tė Durrėsit, pronė e cila ėshtė pėrfituar si pronė e vjetėr nga familja Preza.
10) Sipas dėshmisė sė trashėgimisė mė 15.05.2002 dhe 08.01.2016 zotėron 1 tė 4 e pronave qė i takonin babait Z. Asim Haxhialushi pėr tė cilat ėshtė shprehur KKP-ja Durrės mė 21.06.2002 por dhe Gjykata e Shkallės Parė, Durrės, pėrkatėsisht: 631.7 ha nė Pyllin e Myzhlit; 1308.5 ha nė Pyllin e Bizės. Kėto prona janė nė proces regjistrimi nė ZRPP Durrės dhe Tiranė.
11) Pronar i 1 tė 4 i gjitha pronave qė rrjedhin nga familja Preza pėr tė cilat ėshtė shprehur KKP-ja Durrės dhe Tiranė tė cila i ka pėrfituar babai z. Asim Haxhialushi nga trashėgimia e tezes sė tij Mediha Barbulushi sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 25.08.2014.
12) Pronar (sė bashku me bashkėshorten) i njė ap. me sip. 106.72 m2 nė Tiranė pėrfituar sipas kontratės sė dhurimit dt. 17.08.2016.
13) Gjendja cash, kursime tė familjes dhe nga paga, tė pėrbashkėta me bashkėshorten, shtesė 300 000 lekė.
14) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, e pėrbashkėt me bashkėshorten, pakėsim 10 750 euro, gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 1.43 euro.
15) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, e pėrbashkėt me bashkėshorten, pakėsim 3 138 dollarė, gjendja mė 31.12.2016 9.26 dollarė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka