Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit Tiranė, 1 225 912 lekė neto.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura nga angazhimi si ekspert nė programin e trajnimit vazhdues tė Shkollės sė Magjistraturės, 67 875 lekė.
2) Tė ardhura nga angazhimi si ekspert i qendrės 'L.I.S.T', nė kuadėr tė projektit 'Online Portal for Legal Professionals', financuar nga Ambasada e Mbretėrisė sė Holandės, 1 074 219 lekė neto.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, znj. Megi Metalla, tė ardhura nga paga si specialiste nė Departamentin e Administratės Publike (DAP) pėr periudhėn 25.02.2014 - 31.12.2016, shuma 1 771 919 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e kursimeve, 200 000 lekė tė cilat i shtohen shumės prej 500 000 lekėsh tė mbetura nga kursimet deri nė vitin 2015 nga ku 720.84 euro, 10 dollarė, 4 721.84 lekė dhe 5 079 lekė nė llogari tė ndryshme bankare dhe pjesa tjetėr cash.
2) Kredi bankare nė kushte lehtėsuese nė shumėn 5 000 000 lekė pėr 30 vjet, me interes 4 %, kėst mujor 24 000 lekė sipas kontratės dt. 22.09.2011. Detyrimi i shlyer, 288 355.51 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 4 506 575.72 lekė.
3) Bashkėshortja, znj. Megi Metalla, pronare me 100 % e njė autoveture tip 'Peugeot 208, vlera 12 500 euro. (Makina ėshtė blerė me: 845 000 lekė tė ardhura nga ekzekutimi i njė vendimi tė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Administrative lėnė pjesėrisht nė fuqi nga vendimi i Gjykatės Administrative tė Apelit Tiranė; 1 800 euro nga shitja e makinės sė familjes tip 'Mercedes Benz'; nga kursimet si dhe kontributi i ekonomisė familjare para martese.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka