Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2012
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime nė funksionin e Presidentit pėr periudhėn janar – 24 korrik 2012 nė vlerėn 1 256 866 lekė
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja Zonja Teuta Topi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nė funksionin e pėrgjegjėses sė sektorit tė Politikave tė Zhvillimit Rural nė MBUMK, janar - 24 korrik 2012, vlera 425 176 lekė.
2) Vajza Nada Topi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nė Bankėn e Shqipėrisė, janar - 24 korrik 2012, nė vlerėn 734 052 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 4 312 2012 lekė.
2) Gjendja cash pakėsuar me - 200 000 lekė.
3) Kredi pėr shtėpi banimi nga Enti i Banesave, detyrimi financiar i pashlyer, 850 000 lekė.
4) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 96 753 lekė.
5) Vajza, Nada Topi, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 8 457 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2012
Pėrshkrim shpenzimi
Realizuar ndėrtime banese pėr periudhėn janar – korrik 2012 nė vlerėn e paguar 5 798 012 lekė. Sipas kontratė porosisė tė datės 20. 01. 2009 pėr ndėrtim banese dykatėshe plus kat nėntokėsor, ēdo kat sipėrfaqe prej 288 m2, afat punimesh katėrvjeēar. Trualli i ndėrtimit i deklaruar mė parė me sipėrfaqe 1070 m2 nė zonėn Shkozė Tiranė. Pala e porositur shoqėria BEFITA shpk.