Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė Kavajė, 1 082 520 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si Anėtar i Kėshillit tė Qarkut, 13 300 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėjetuesja, Znj. Irisa Guma, tė ardhura nga paga, 556 176 lekė.
2) Babai, pension pleqėrie, 180 000 lekė.
3) Nėna, pension pleqėrie, 271 920 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitje njėsie me sip. 246.45 m2 dhe garazh me sip. 246.45 m2, nė Kryemėdhenj, Kavajė mė 23.09.2016, 487 500 euro. Kjo pasuri ishte fituar si pasojė e shkėmbimit tė truallit mbi tė cilėn ėshtė ndėrtuar ndėrtesa.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion101%
Tė tjera


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Blerė mė 07.11.2016 truall me sip. 4200 m2 nė Kavajė, -50 000 euro, me tė ardhura nga shitje njėsie e garazhi./
2) Blerė mė 11.11.2016 sipėrfaqe apartamenti 23.68 m2 nė Qerret, Kavajė, -3 000 euro, me tė ardhura nga shitje njėsie e garazhi./
3) Shlyer nė vitin 2016 -4 473 euro pėr kredi bankare me principal 20 000 euro, afat shlyerje 5 vjet, interes vjetor Euribor + 4.53% dhe kėst mujor 373 euro. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 16 001 euro.