Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nė vlerėn 1 444 800 Lekė nga paga si Gjyqtar pranė Gjykatės sė Apelit.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nė vlerėn 4.61 Euro nga interesa e depozitės bankare pėr vitin 2018.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Majlinda Toska, tė ardhura nė vlerėn 683 520 Lekė nga paga pranė subjektit “Albiomed” Sh.p.k pėr vitin 2018.
2) Bashkėshortja, Znj. Majlinda Toska, tė ardhura nė vlerėn 149 450 Lekė nga paga pranė subjektit “Qendra Diagnostike Moskat” pėr vitin 2018.
3) Bashkėshortja, Znj. Majlinda Toska, tė ardhura nė vlerėn 242 000 Lekė nga paga pranė subjektit “Gėzim Shaholli Person Fizik” pėr vitin 2018.
4) Bashkėshortja, Znj. Majlinda Toska, tė ardhura nė vlerėn 43 280 Lekė nga paga pranė Fakultetit tė Shkencave Mjeksore Teknike pėr vitin 2018.
5) Vajza, tė ardhura nė vlerėn 7 348 Lekė nga interesat bankare tė depozitės “Kaltra” pėr vitin 2018.
6) Djali, tė ardhura nė vlerėn 7 348 Lekė nga interesat bankare tė depozitės “Kaltra” pėr vitin 2018.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Llogari rrjedhėse tė kredisė me gjendje 394.69 Lekė nė 31.12.2018.
2) Gjendje tė llogarisė rrjedhėse me burim tė ardhura nga paga, 65.43 Lekė.
3) Shtesė 4.61 Euro nė depozitėn bankare tė ēelur nė vitin 2014 me burim tė ardhura nga interesat bankare. Gjendja e depozitės nė 31.12.2018 ėshtė 2 717.79 Euro.
4) Depozitė bankare 25 mujore tė ēelur nė muajin Dhjetor 2016 (e deklaruar nė vitin
2017), gjenda e tė cilės gjatė vitit 2018 nuk ka ndryshuar.
5) Shtesė 29 645 Lekė nė depozitėn “Kaltra” nė emėr tė vajzės (tė ēelur nė
2010), gjendja e tė cilės nė 31.12.2018 ėshtė 551 543.49 Lekė. Burimi i tė ardhurave tė fondeve tė shtuara ėshtė nga depozitimi i bashkėshortes sė subjektit (21 000 Lekė) dhe nga interesat bankare tė depozitės pėr vitin 2018 (shuma 7 348 Lekė).
6) Shtesė 29 645 Lekė nė depozitėn “Kaltra” nė emėr tė djalit (tė ēelur nė
2010), gjendja e tė cilės nė 31.12.2018 ėshtė 551 543.49 Lekė. Burimi i tė ardhurave tė fondeve tė shtuara ėshtė nga depozitimi i bashkėshortes sė subjektit (21 000 Lekė) dhe nga interesat bankare tė depozitės pėr vitin 2018 (shuma 7 348 Lekė).
7) Pakėsuar mė 150 000 Lekė gjendja e mjeteve monetare cash si kursime tė viteve tė mėparshme pėr shpenzime tė ndryshme vjetore.
8) Kredi bankare (shtetėrore) pėr blerje apartamenti tė marrė sipas kontratės datė 04.10.2005 nė shumėn 5 000 000 Lekė, me afat 300 muaj (25 vjet), me kėst mujor 23 710.57 Lekė dhe me normė interesi 3%. Detyrimi i likuiduar nė vitin 2018 ėshtė 284 527 Lekė ndėrsa gjendja e mbetur e pashlyer tė detyrimit nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 2 831 193 Lekė (principal plus interesa).
9) Bashkėshortja, Znj. Majlinda Toska, shtesė 65 330 Lekė nė llogarinė rrjedhėse tė pagės, gjendja e tė cilės nė 31.12.2018 ėshtė 65 381 Lekė. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga shpėrblimet pėr mėsimdhėnie nė Fakultetin e Shkencave Mjeksore Teknike dhe nga paga pranė Qendrės Diagnostike Moskat.
10) Bashkėshortja, Znj. Majlinda Toska, shtesė 23 007 Lekė nė llogari rrjedhėse tė pagės gjendja e tė cilės nė 31.12.2018 ėshtė 49 885 Lekė. burimi i tė ardhurave ėshtė nga paga pranė shoqėrisė “Albiomed” Sh.p.k, Qendrės Diagnostike Moskat dhe “Gėzim Shaholli” Person Fizik.
11) Bashkėshortja, Znj. Majlinda Toska, pakėsuar mė 42 000 Lekė llogarinė bankare tė pagės pranė njė banke tė nivelit tė dytė, shumė e kaluar nė 2 depozitat bankare “Kaltra” nė emėr tė fėmijėve (referim pika 5 dhe
6).


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzuar shuma 150 000 Lekė gjatė vitit 2018 pėr shpenzimeve tė ndryshme, burimi i tė cilave ėshtė nga kursimet e mbajtura si mjete monetare cash.
2) Shpenzuar shuma 284 527 Lekė si shlyerje tė kėsteve (principal plus interesa) tė kredisė bankare tė marrė sipas kontratės datė 04.10.2005 nė shumėn 5 000 000 Lekė pėr blerje apartamenti.