Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar pranė Gjykatės sė Apelit Tiranė, 1 411 938 lekė.
2) Tė ardhura nga shpėrblimet si anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, 127 506 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja, (pagesa tė prapambetura pėr periudhėn 01.01.2015 - 30.11.2015.), tė lokalit me sip. 107 m2, 6 000 euro bruto.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, tė ardhura nga interesat e obligacioneve, 1 870 000 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga shoqėria 'Albania Duty Free Distribution' sh.p.k, 10 402 000 lekė dhe 37 500 euro.
3) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, tė ardhura nga dividenti i shoqėrisė 'Albania Duty Free Distribution' sh.p.k, qė i pėrket vitit 2015, shuma 14 457 429 lekė. Janė tėrhequr 8 000 000 lekė dhe mbeten edhe 6 457 429 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, tė ardhura nga dividenti i shoqėrisė 'Albcos Albanian Cosmetics' sh.p.k, 2 729 231 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kontratė sipėrmarrjeje nė vazhdim pėr kontratėn e dt. 04.07.2013, nė bashkėpronėsi me bashkėshorten, Znj. Elona Ēaushi, vlera 130 000 euro. Tė ardhurat janė siguruar nga dy kredi tė marra pėrkatėsisht mė 01.04.2016 nė vlerėn 100 000 euro dhe 20.04.2016 nė vlerėn 30 000 euro.
2) Shtim pasurie nė shumėn 411 276 euro pas revokimit tė kontratės pėr vilėn tek Rolling Hills mė dt. 13.05.2016, pjesa takuese 50 % (pjesė e regjimit martesor 50 % me 50 % me bashkėshorten).
3) Kredi bankare nė bankėn NBG, e pėrbashkėt me bashkėshorten, Znj. Elona Ēaushi si bashkėkredimarrėse, marrė mė 27.03.2008 pėr 15 vjet, me kėst mujor 666.76 euro nė shumėn 90 000 euro. Detyrimi i mbetur pashlyer, 44 885.86 euro.
4) Kartė krediti Amex-Black, kartė e dytė bashkėngjitur kartės primare nė emėr tė Znj. Elona Ēaushi, mbuluar nga Znj. Elona Ēaushi, - 5 930 euro.
5) Kartė krediti Amerikan Express Gold nė Bankėn Credins, detyrimi i shlyer 13 000 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, - 8 371.67 euro.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Credins, tė ardhura nga qiraja e lokalit, 13 euro.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Credins mė 31.12.2016, tė ardhura nga rroga dhe shpėrblime, 75 574 lekė.
8) Bashkėshortja, Z. Elona Ēaushi, kontratė overdrafti nė Bankėn Credins mbi pagėn nė vlerėn 1 000 000 lekė.
9) Bashkėshortja, Z. Elona Ēaushi, overdraft pėr kartėn e kreditit Amex Black nė Bankėn Credins me limit 75 000 euro, gjendja mė 31.12.2016 ėshtė - 5 930 euro.
10) Bashkėshortja, Z. Elona Ēaushi, gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Credins, mė 31.12.2016, tė ardhura nga pagat, shpėrblimet dhe dividenti, 35 988.27 euro.
11) Bashkėshortja, Z. Elona Ēaushi, gjendja e depozitės bankare nė Bankėn Credins, mė 31.12.2016, tė ardhura nga pagat, shpėrblimet dhe dividenti, 4 109 934.6 lekė.
12) Bashkėshortja, Z. Elona Ēaushi, gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Credins mė 31.12.2016 ėshtė 61.47 dollarė.
13) Bashkėshortja, Z. Elona Ēaushi, gjendja e depozitės bankare nė bankėn Credins mė 31.12.2016 ėshtė 3 173 276.66 lekė.
14) Bashkėshortja, Z. Elona Ēaushi, gjendja e depozitės bankare nė bankėn Credins mė 31.12.2016 plus interesat, 158 428.28 dollarė.
15) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, gjendja e depozitės bankare nė bankėn Credins mė 31.12.2016, tė ardhura nga zgjidhja e kontratės plus interesat mbi kėtė shumė, 411 565.3 euro, pjesa takuese 50 %.
16) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, kontratė obligacionesh me bankėn Credins me dt. 17.11.2015 dhe afat maturimi 31.12.2017, blerė me tė ardhura nga dividenti i kompanisė 'Albania Duty Free Distribution' sh.p.k, nė vlerėn 22 000 000 lekė. Fitimi i marrė gjatė vitit 2016 ėshtė 1 870 000 lekė.
17) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, gjendja e depozitės bankare nė Societe Generale Strasbourg France mė 30.12.2016, tė ardhura nga rroga dhe shpėrblimet, 6 273.39 euro.
18) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, gjendja e depozitės bankare dhe llogarisė rrjedhėse nė Erste Bank Viene, Austri mė 30.12.2016, tė ardhura nga rroga dhe shpėrblime, 10 597.76 euro.
19) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, kredi bankare nė bankėn Credins, nė shumėn 130 000 euro me afat 180 muaj, marrė mė 01.04.2016. Detyrimi i shlyer, 9 072.9 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 126 508 euro.
20) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, punime shtesė nga shoqėria, vlera 2 766 000 lekė.
21) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, shtesė pasurie pas kthimit tė huasė nė bazė tė kontratės dt. 22.01.2016 me afat maturimi 1-vjeēar, 40 000 euro + 4 000 euro interes.
22) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, kontratė huaje nėnshkruar mė 03.05.2016 me shoqėrinė 'Albania Duty Free Distribution' sh.p.k, kthyer mė 13.05.2016 nė vlerėn 1 500 000 lekė, pa interesa.
23) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, gjendja cash, tė ardhura nga pagat e shpėrblimet, 7 500 euro.
24) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, shtesė pasurie sipas njė vendimi gjyqėsor dt. 19.12.2016 tė Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Krujė, nė proces ekzekutimi shuma 30 000 euro + 6 295 euro interesa.
25) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, pronare (zotėruese pasive e aksioneve) e shoqėrisė 'Best Buy Drug Store' sh.p.k, financuar nga huaja e dhėnė nga shoqėria 'ADFD' sh.p.k dhe overdraft nga banka Credins, vlera 100 000 lekė. Shoqėria ka pezulluar aktivitetin.
26) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, pronare (zotėruese pasive e aksioneve) e shoqėrisė 'Bio Gourmet' sh.p.k, financuar nga huaja e dhėnė nga shoqėria 'Adfd' sh.p.k, vlera 100 000 lekė. Shoqėria ka pezulluar aktivitetin.
27) Bashkėshortja, Znj. Elona Ēaushi, pronare (zotėruese pasive e aksioneve) e shoqėrisė 'Vintage Second Hand and New' sh.p.k, financim personal, vlera 100 000 lekė. Shoqėria ėshtė nė proces likuidimi.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr vitin 2016 shlyerjen e kredisė bankare nė bankėn NBG, e pėrbashkėt me bashkėshorten, Znj. Elona Ēaushi si bashkėkredimarrėse, marrė mė 27.03.2008, shuma 90 000 euro.