Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si kryetar i Gjykatės sė Apelit Tiranė, 1 530 196 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si anėtar i Bordit Drejtues tė Zyrės sė Administrimit tė Buxhetit Gjyqėsor, 32 087 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Irena Demiraj, tė ardhura nga paga si punonjėse e bibliotekės sė Fakultetit Ekonomik pėr periudhėn 19 shtator - 31 dhjetor 2016, vlera 107 122 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e automjetit mė 25.08.2016 nė vlerėn 5 000 euro, pjesa takuese 50 %.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja cash, tė ardhura nga shitja e automjetit kursime vjetore tė pagės sė deklaruesit, tė bashkėshortes dhe diferenca e kredisė sė marrė pėr vajzėn, 7 000 euro dhe 400 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Kredi bankare marrė nė 'Credins Bank' mė 07.04.2016 pėr pagesėn e studimeve tė vajzės, Znj. Juela Demiraj nė degėn Financė, fakulteti jopublik 'Bocconi', Milano, Itali, nė shumėn 20 000 euro. Nga kėto 17 000 euro kanė kaluar nė emėr tė vajzės nė llogarinė rrjedhėse nė Banca Popolare di Sondrio, Itali. Kredia ėshtė me afat 15 vjet, kėst mujor 146 euro. Detyrimi i shlyer 1 168 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 19 331.77 euro.
3) Overdraft pėr kartėn Visa Classic me limit kreditimi 1 000 000 lekė.
4) Vajza, Znj. Juela Demiraj, gjendja e llogarisė bankare mė 31.12.2016, nė Banca Popolare di Sondrio, Milano, 8 144.73 euro, (tė mbetura nga shuma prej 17 000 euro kaluar nga babai pas kredisė sė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė).


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime nė shumėn 1 168 euro pėr shlyerjen e kredisė bankare marrė nė 'Credins Bank' dytė mė 07.04.2016 pėr pagesėn e studimeve tė vajzės, Znj. Juela Demiraj nė degėn Financė, fakulteti jopublik 'Bocconi', Milano, Itali, nė shumėn 20 000 euro. Nga kėto 17 000 euro kanė kaluar nė emėr tė vajzės nė llogarinė rrjedhėse nė Banca Popolare di Sondrio, Itali.