Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime si gjyqtar, 1 590 901 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat bankare, 13 514 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja, 32 400 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga pranė Fakultetit tė Ekonomisė dhe Agrobiznesit nė Universitetin Bujqėsor tė Tiranės, 1 053 651 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e kursimeve tė siguruara sė bashku me bashkėshorten pėr 2014, 700 000 lekė.
2) Shpenzime pėr blerjen e njė garazhi me sip. 18.31 m2, 1 283 800 lekė, pjesa takuese 50 %.
3) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė shumėn 5 000 000, me afat 25 vjet dhe normė interesi 3 %, detyrimi financiar i pashlyer 3 756 834 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka