Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME






TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura me vlerė 1 132 211 Lekė nga paga si Kyetar i Bashkisė Vau i Dejės.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura me vlerė 151 300 Lekė si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Shkodėr.
2) Tė ardhura me vlerė 28 868 Lekė si anėtar i bordit tė Fondit Shqiptar tė Zhvillimit.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat bankare pranė Tirana Bank, 179 Lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 587 350 Lekė nga paga dhe shpėrblime si ekonomiste pranė Qendrės Shėndetsore Bushat.
2) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 11 267 Lekė nga interesat bankare pranė Credins Bank .
3) E bija Znj.Jozefina Hila, tė ardhura me vlerė 1 097 685 Lekė nga paga dhe shpėrblime si Kėshilltare pranė Institucionit tė Presidentit tė Republikės pėr periudhėn Janar-Korrik 2017 dhe tė ardhura me vlerė 407 188 Lekė nga paga pėr periudhėn Gusht-Dhjetor 2017.
4) I biri Z. Edjon Hila, tė ardhura vjetore mė vlerė 969 477 Lekė nga qiraja, sipas kontratės me datė 16.01.2017.
5) I biri Z. Edjon Hila, tė ardhura vjetore me vlerė 8 400 Euro nga qiraja, sipas kontratės me datė 15.06.2016.
6) I biri Z. Edjon Hila, tė ardhura me vlerė 120 000 Lekė nga qiraja, sipas kontratės me datė 15.03.2016.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 328 951 Lekė nė llogarinė e pagės pranė BKT, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ka qėnė 972 907 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 1 201 858 Lekė.
2) Pakėsim me 13 796 Lekė nė llogarinė bankare pranė Tirana Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ka qėnė 102 248 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 88 452 Lekė.
3) Bashkėshortja, pakėsim me 92 807 nė llogarinė pranė Credins Bank. Gjendja e llogarisė nė 01.01.2017 ishte 314 891 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 222 084 Lekė.
4) Bashkėshortja, shtesė me 11 267 Lekė nga interesat mbi depozitėn pranė Credins Bank, gjendja e tė cilės bėhet 211 267 Lekė.
5) I bir Z. Edjon Hila, shtesė me 464 302 Lekė nga qiradhėnia nė llogarinė bankare pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshstė 464 302 Lekė.
6) E bija Znj. Jozefina Hila, shtesė me 1 132 820 Lekė nė llogarinė e pagės pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 118 921 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 1 251 741 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka