Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga si Kryetar i Bashkisė Klos, 845 760 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si anėtar i Kėshillit tė Qarkut, 81 396 Lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga me vlerė 738 291 Lekė.
2) I biri, tė ardhura me vlerė 977 950 Lekė nga ushtrimi i aktivitetit.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 11 095 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Credins Bank tė pėrbashkėt me bashkėshorten, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 826 732 Lekė.
2) Shtesė me 9 961 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Credins Bank tė pėrbashkėt me bashkėshorten, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 911 001 Lekė.
3) Pakėsim me 1 372 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Raiffeizen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 30 202 Lekė.
4) Shtesė me 163 786 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor ėshtė 260 391 Lekė.
5) Gjendje e pandryshuar me vlerė 10 524 Lekė nė llogarinė pranė Intesa San Paolo Bank.
6) Shtesė me 43 075 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Credins Bank nga shpėrblimi si Kėshilltar i Qarkut Dibėr. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 89 695 Lekė.
7) Bashkėshortja, pakėsim me 123 120 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Credins Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 611 099 Lekė.
8) Bashkėshortja, shtesė me 3 245 Lekė nė llogarinė pranė Credins Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor ėshtė 549 203 Lekė.
9) Bashkėshortja, gjendje depozite me vlerė 800 878 Lekė pranė Credins Bank.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer shuma prej 186 872 Lekė pėr kredinė me vlerė 2 000 000 Lekė, me afat 15 vjeēar dhe kėst mujor 16 909 Lekė, tė marrė pėr rikonstruksionin e apartamentit nė datė 07.05.2012 dhe me afat 09.05.2027. Gjendja e mbetur e detyrimit nė datė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 1 279 893 Lekė.