Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2013
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si Kryetar Komune 858 997 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura si anėtar i Kėshillit tė Qarkut 142 965 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesat bankare tė padeklaruara mė parė 308 131 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
1) Tė ardhura nga toka bujqėsore 600 000 lekė.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja: tė ardhura nga interesat bankare 83 020 lekė.
2) Djali: tė ardhura nga biznesi 70 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion222%
Tė tjera
1) Pėrfituar me kontratė dhurimi 250 m2 truall dhe ndėrtese 100 m2 (pjesė takuese).
2) Pėrfituar me kontratė dhurimi 2600 m2 tokė bujqėsore (pjesė takuese).


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2013
Pėrshkrim shpenzimi

1) Tarifė pėr legalizimin e shtėpisė sė banimit 461 617 lekė.
2) Blerje automjeti nė vlerėn 396 000 lekė.