Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura tė vitit me vlerė 1 300 128 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Vlorė, nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura me vlerė 98 600 Lekė si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Vlorė, nė llogarinė pranė BKT.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura tė vitit me vlerė 794 330 Lekė nga paga si Mjeke nė Spitalin Universitar Obstetrik Gjinekologjik Mbretėresha Geraldinė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Llogari pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 65 191,66 Lekė.
2) Llogari e pėrbashkėt pranė NBG Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 347,18 Euro.
3) Llogari pranė Raiffeisen Bank e krijuar me tė ardhurat nga paga si kryetar bashkie. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė1 538 263 Lekė.
4) Llogari pranė Tirana Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 11 969,42 Lekė.
5) Llogari pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Lekė.
6) Bashkėshortja, gjendje llogarie pranė BKT me vlerė 50 905,53 Lekė. Burimi i krijimit tė llogarisė janė tė ardhurat nga paga.
7) Bashkėshortja, llogari e pėrbashkėt pranė NBG Bank gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer shuma prej 3 248 Euro pėr kredinė e pėrbashkėt me bashkėshorten me prinicpal 30 000 Euro, interes 6,15% dhe kėst mujor 232,76 Euro, marrė pranė BKT nė Mars 2007 dhe afat deri nė Mars 2027. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 19 078,37 Euro.