Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto me vlerė 1 082 508 Lekė nga paga si Kryetare e Bashkisė Gjirokastėr.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesat me vlerė 22 570 Lekė, nė llogarinė e depozitės ekzistuese pranė BKT.
2) Tė ardhura nga interesat me vlerė 19 180 Lekė, nė llogarinė e depozitės pranė ABI Bank.
3) Tė ardhura neto me vlerė 19 152 Lekė nga interesat e Bonove tė Thesarit. "
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 847 044 Lekė nga paga pranė Universitetit Eqerem Cabej, Gjirokastėr.
2) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 161 676 Lekė nga puna me kohė tė pjesshme si Mjek Ekspertize pranė DRSH Gjirokastėr.
3) Tė ardhura me vlerė 283 192 Lekė nga pensioni i mamasė sė bashkėshortit. "
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė pasurie me tokė arė me numėr pasurie 33/2 nė datė 27.07.2017, pėrftuar sipas ligjit 7501, zgjidhur pėrfundimisht sipas vendimit gjyqėsor tė formės sė prerė me datė 02.11.2016. Deklaruesja zotėron 25% tė pronės.
2) Pakėsim nė vlerėn e Bonove tė Thesarit me 660 000 Lekė si pasojė e veprimeve tė kryera nė periudhėn Gusht-Shtator. 2017. Gjendja e Bonove filliisht ka qėnė 1 540 000 Lekė dhe nė datėn e deklarimit gjendja ėshtė 880 000 Lekė.
3) Kartė krediti Visa pranė ABI Bank me limit 1 500 Euro, e papėrdorur gjatė vitit.
4) Bashkėshorti, shtesė me vlerė 2 237 Lekė nga interesat e depozitės sė pėrbashkėt me tė ėmėn pranė Alpha Bank. "


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Blerje automjeti tip Merecedes Benz Seria E viti i pordhimit 2009, me vlerė 970 000 Lekė. Pagesa ėshtė bėrė nėpėrmjet pakėsimit tė Bonove tė Thesarit, interesave mbi bonot e mbetura dhe kursimet vjetore nga paga.
2) Shlyer shuma prej 472 172 Lekė pėr kredinė me vlerė 2 497 000 Lekė dhe afat 5 vjecar tė marrė nė datė 18 Shkurt 2016 pranė BKT, pėr shlyerjen e kredisė sė mėparshme pranė Procredit Bank. Gjendja e detyrimit nė 01.01.2017 ka qėnė 2 106 195 Lekė dhe detyrimi i mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 1 634 023 Lekė.