Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura vjetore me vlerė 1 260 435 Lekė, nga paga dhe dietat si Kryetar i Bashkisė Berat.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura vjetore me vlerė 113 000 Lekė, nga shpėrblimi si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Berat.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeTė ardhura familjare me vlerė 4 121 511 Lekė nga shitja e prodhimeve tė fermės me sipėrfaqe 44,3 ha tė marrė me qira nga bashkėshortja pėr 99 vjet.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura vjetore me vlerė 1 395 569 Lekė nga paga si punonjėse e Bankės sė Shqipėrsiė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura vjetore me vlerė 424 800 Lekė nga punėsimi me kohė tė pjesshme nė Organizatėn Humanitare Ndėrkombėtare Misioni pa Kufij.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim me 234 807 Lekė nė llogarinė bankare pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 663 553,8 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 428 748,52 Lekė.
2) Pakėsim me 252 Euro nė llogarinė bankare pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2016 ishte 559,82 Euro dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 307,82 Euro.
3) Shtesė me 53 Euro nga interesat nė llogarinė bankare pranė SCAlbania.
4) Shtesė nga interesat me 12 498 Lekė nė llogarinė Mjelma tė tre fėmijėve, pranė Raiffeisen Bank.
5) Bashkėshortėt, detyrim financiar i papaguar me vlerė 33 000 Euro pėr huanė e marrė pa afat dhe pa interes pėr blerjen e dyqanit nė Tiranė.
6) Bashkėshortja, shtesė me 503 240 Lekė nė depozitėn pranė SCAlbania, tė ardhura nga paga vjetore si punonjėse nė Bankėn e Shqipėrisė.
7) Bashkėshortja, shtesė me 41 730 Lekė nė depozitėn pranė BKT, tė ardhura nga paga vjetore pranė organizatės humanitare ndėrkombėtare Misioni pa Kufij.
8) Bashkėshortja, shtesė me 3 019 433 Lekė nė depozitėn pranė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga shitja e prodhimeve tė fermės.
9) Bashkėshortja, blerje e makinės bujqėsore fuoristradė karroceri me vlerė 300 000 Lekė, me tė ardhurat nga paga dhe ferma.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Ėshtė shlyer shuma prej 10 000 Euro pėr blerjen e apartamentit me sipėrfaqe 109 m2 nė zonėn Komuna e Parisit nė Tiranė, sipas kontratės noteriale me datė 23.03.2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 12 000 Euro.