Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto tė vitit me vlerė 915 748 Lekė, nga paga si Kryetar i Bashkisė Librazhd.
2) Tė ardhura me vlerė 45 000 nga mėsimdhėnia nė Universitetin e Elbasanit.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura me vlerė 112 200 Lekė si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Elbasan
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura neto me vlerė 536 379 Lekė nga paga si specialiste pranė QKB.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 128 725 Lekė nė llogarinė bankare pranė BKT. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2016 ishte 77 659 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 206 394 Lekė.
2) Pakėsim me 300 000 Lekė i gjendjes cash, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2016 ishte 600 000 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 300 000 Lekė.
3) Shtesė me 84 018 Lekė nė llogarinė pranė Union Bank nė emėr tė djalit, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2016 ishte 26 152 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 350 170 Lekė.
4) Pakėsim me 1 475 375 Lekė nė llogarinė bankare pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2016 ishte 1 457 375 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 0 Lekė.
5) Revokim kontratė porosie me datė 28.04.2017 e realizuar nė 15.07.2017, pėr blerje apartamenti nga kompania Ergi. Tė ardhurat nga revokimi me vlerė 3 450 000 Lekė kanė kaluar pėr blerje apartamenti sipas pikės mė poshtė.
6) Bashkėshortja,shtesė me 541 992 Lekė nė llogarinė pranė Alpha Bank, si pasojė e transferimit tė shumės prej 450 000 Lekė nga bashkėshorti dhe tė ardhura nga paga vjetore. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2016 ishte 42 134 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 584 126 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Ėshtė shlyer shuma prej 113 173 Lekė pėr kredinė me principal 1 900 000 Lekė e marrė pranė BKT nė datė 01.09.2011. Gjendja e detryimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 1 552 553 Lekė.
2) Ėshtė shlyer shuma prej 52 663 Lekė pėr kredinė me principal 350 000 Lekė tė marrė pranė BKT nė datė 01.09.2011. Detyrimi pėr kredinė ėshtė mbyllur brenda vitit.
3) Blerje apartamenti me sipėrfaqe 125,5 m2 dhe vlerė 5 522 440 Lekė, sipas kontratės me datė 08.05.2017. Gjatė vitit u shlye vlera prej 4 500 000 Lekė nėpėrmjet tė ardhurave me vlerė 3 450 000 Lekė nga revokimi i kontratės sė mėparshme dhe nga shuma prej 1 049 982 e tėrhequr nga llogaria pranė Raiffeisen Bank. Shuma e mbetur e detyrimit prej 1 022 440 do tė likudohet nė 5 vitet e ardhshme me kėste prej 204 488 Lekė.