Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga neto dhe pėrfitimet e tjera financiare si deputet, 1 881 240 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Arlinda Ndreu, tė ardhura nga paga si specialiste auditi nė Ministrinė e Integrimit, 820 016 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura pas shlyerjes sė borxhit dhėnė djalit nė vitin 2016, shuma 1 100 000 lekė. (Nė vitin 2016 i ka dhėnė djalit 2 000 000 lekė pėr zhvillimin e biznesit i cili i ka kthyer njė pjesė tė huasė).
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Detyrim pėr t'u shlyer ndaj vėllait sipas deklaratės noteriale dt. 10.12.2015, shuma 3 400 000 lekė. Nuk ėshtė shlyer asnjė kėst.
2) Kredi bankare pėr blerje apartamenti nė Golem, Kavajė marrė mė 19.06.2015 nė shumėn 50 000 euro. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 4 939 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 43 652.29 euro.
3) Detyrim pėr t'u shlyer ndaj njė personi tė cilit i ėshtė marrė njė hua nė shumėn 50 000 euro. Nuk ėshtė shlyer asnjė kėst.
4) Bashkėshortja, Znj. Arlinda Ndreu, pronare me 20 % e njė apartamenti me sip. 90 m2, me vlerė 19 400 lekė, privatizuar nga shteti dhe paguar nga prindėrit.
5) Djali, Z. Alvin Ndreu, pakėsim i llogarisė bankare tė aktivitetit Ndreu-Inv pas kthimit tė njė pjese tė huasė marrė babait, 1 100 000 lekė.
6) Djali, Z. Alvin Ndreu, aksioner me 10 % (me vlerė 10 000 lekė) nė shoqėrinė "Innovation Cosulting".


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr blerje apartamenti pėr vitin 2017, shuma 4 939 euro.
2) Shpenzime pėr njė detyrim tė shlyer gjatė vitit 2017, shuma 1 542 060 lekė.