Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga neto si ministėr Shteti pėr Ēėshtjet Vendore (pėr periudhėn 1 janar - 23.03.2017.), 338 682 lekė.
2) Tė ardhura nga paga neto si deputet (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 319 503 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e depozitės bankare nė Bankėn Intessa Sanpaolo, 543 911 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Delina Fico e cila ėshtė rezidente e pėrhershme nė SHBA, tė ardhura neto nga puna me kohė tė plotė (01.01.2017 - 31.12.2017.), si drejtore pėr Programet e Shoqėrisė Civile nė Institutin e Menaxhimit Lindje-Perėndim, organizatė jofitimprurėse e regjistruar nė shtetin e New York-ut, 129 675 dollarė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Intessa Sanpaolo, tė ardhura nga paga, 1 543 874 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Intessa Sanpaolo, tė ardhura nga paga, 13 755.39 euro.
3) Bashkėshortja, Znj. Delina Fico, gjendja e llogarisė bankare nė Citibank, New York, USA, tė ardhura nga paga, 149 151.41 dollarė.
4) Bashkėshortja, Znj. Delina Fico, gjendja e llogarisė bankare nė Citibank, New York, USA, tė ardhura nga paga, 5 183.22 dollarė.
5) Bashkėshortja, Znj. Delina Fico, gjendja e llogarisė bankare nė Intesa Sanpaolo, tė ardhura nga paga, 932.4 dollarė.
6) Djali, Z. Endi Ēuēi, gjendja e llogarisė bankare nė Intesa Sanpaolo Bank, tė ardhura nga paga e prindėrve, 20 120.08 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka