Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 659 941 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
1) Pėrfitim mujor i pensionit bazuar nė legjislacionin pėr statusin si ish kryetare e Kuvendit, Janar-Gusht 2016, 71 960 lekė.
2) Pėrfitim mujor i pensionit bazuar nė legjislacionin pėr statusin si ish kryetare e Kuvendit, Shtator 2016, 22 896 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti zoti Ndoc Topalli tė ardhura nga aktiviteti privat si person fizik nė profesion tė lirė Noter pėr vitin 2016 pas zbritjes sė shpenzimeve 189 543 lekė.
2) Tė ardhura nga qiratė prona tė bashkėshortit zotit Ndoc Topalli pasi ėshtė paguar edhe tatimi prej 15% mbi tė ardhurėn tatimore, neto, 1 557 000 lekė.
3) Vajza, Margerita Topalli, tė ardhura neto nga paga, 403 336 lekė.
4) Vajza, Margerita Topalli, tė ardhura neto nga shpėrblimet, 232 335 lekė.
5) Vajza, Margerita Topalli, honorare nga pėrkthime tė ndryshme zyrtare, 100 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjeraDjali, Genar Topalli, celur llogari bankare si garanci pėr studime nė Itali, 6 000 euro, tė cilat janė tėrhequr nga llogaria e tė atit.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Bashkėshortėt, blerė mė 28.09.2016 ap. banimi me sip. 58 m2, 22 000 euro.