Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga, 2 524 216 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Elia Pendavinji, tė ardhura mujore nga punėsimi nė 'UKKO' sh.a pėr vitin 2017, shuma 1 252 450 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Elia Pendavinji, tė ardhura nga shitja e makinės tip 'Mercedez Benz', vlera 400 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim pasurie pas nxjerrjes nga qarkullimi tė makinės tip 'Mercedez - Benz', pjesa takuese 50 %.
2) Kredi pėr rikonstruksion banese marrė nė nėntor 2010- dhjetor 2025. Detyrimi i shlyer, 55 509 euro.
3) Kredi pėr rikonstruksion banese marrė nė janar 2017 - janar 2032. Detyrimi i mbetur pėr t'u shlyer, 15 294 316 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Elia Pendavinji, gjendja e llogarisė Futura nė emėr tė fėmijės, shtese 5 003 lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Elia Pendavinji, gjendja e llogarisė Futura nė emėr tė fėmijės, shtese 7 836 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr blerjen e njė makine tip 'Audi', vit prodhimi 2005, blerė nė prill 2017, vlera 5 000 euro.