Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si deputet pėr vitin 2017, shuma 2 502 908 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Blerina Boēi, tė ardhura nga paga si koordinatore e Qendrės sė Autizmit Elbasan pėr vitin 2017, shuma 558 024 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Blerina Boēi, tė ardhura nga puna si pedagoge e jashtme nė Universitetin 'Aleksandėr Xhuvani' nė Elbasan, 75 894 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės Ekstra nė Raiffeisen Bank, (krijuar nė vitin 2009, zvogėluar me 1 000 000 lekė nė vitin 2012.), shtesė 613 lekė.
2) Gjendja e llogarisė sė pagės nė Credins Bank pėr vitet 2009 -2017, pakėsim 172 016 lekė.
3) Gjendja e llogarisė sė pagės nė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga puna si pedagog i jashtėm, anėtar senati, mbrojtje diplome nė UE, mbrojtje doktorature nė UT pėr vitet 2009-2017, pakėsim 774 lekė.
4) Kartė krediti Viza. Detyrimi i shlyer 5 000 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 38 859 lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Blerina Boēi, pronare me 100 % e njė pasurie me sip. 56.39 m2 pėrfituar si dhuratė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr mbulimin e kartės sė kreditit Visa, 5 000 euro.