Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 658 766 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm nė Fakultetin e Inxhinierisė sė Ndėrtimit, 141 145 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse e Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor, Tiranė, 1 032 204 lekė.
2) Bashkėshortja zonja Alma Kopliku, tė ardhura si anėtare e Kėshillit Kombėtar tė Urdhrit tė Stomatologut, 35 700 lekė.
3) Vajza Klarisa Kopliku, tė ardhura nga paga si punonjėse e kompanisė "Leon Gros", Francė, 23 400 euro
4) Vajza, tė ardhura nga paga si punonjėse e kompanisė “HIQ Consulting”, 9 000 euro.
5) Vajza, tė ardhura nga kurse tė ndryshme matematike e fizike, 3 500 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion105%
Tė tjeraNuk ka


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) pakėsuar gjendja e parasė nė banesė, ku deklaruar edhe nė proces verbali nga Policia e Shtetit pėr grabitje banese rreth datave 27-28 Nėntor 2016, janė marrė disa sende me vlerė jo tė madhe dhe njė shumė parash nė cash, nė vlerėn 5 000 euro.
2) Vajza, blerė veturė 11 000 euro.