Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 2 232 562 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja sipas kontratės dt. 18.11.2015, shuma 306 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Mirela Ulqini, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime vjetore si punonjėse e Bankės sė Shqipėrisė, 2 342 226 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga paga si punonjės i firmės 'Deloitte' Albania, 660 012 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi pėr shtėpi marrė nė Bankėn e Shqipėrisė nė 20.05.2009 nė shumėn 7 600 000 lekė, me normė interesi 0.5 %, afat shlyerje 30 vjet. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 290 928 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 6 230 713 lekė.
2) Kredi konsumatore pėr studime pranė bankės Credins marrė mė 16.09.2014 nė shumėn 2 500 000 lekė, me normė interesi 9.5 %, afat shlyerje 7 vjet. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, 490 587 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 1 542 748 lekė.
3) Overdraft nė shumėn 635 000 lekė. Detyrimi i shlyer, 98 442 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Mirela Ulqini, gjendja e llogarisė sė kursimit nė bankėn Credins, ēelur mė 03.09.2016, pakėsim 2 702 euro.
5) Djali, Z. Rubin Ulqini, gjendja e llogarisė sė pagės nė bankėn Union, shtesė 1 503 euro.
6) Djali, Z. Rubin Ulqini, kartė krediti Master Card pranė bankės Union me limit pėrdorimi 1 000 euro, janė pėrdorur 701 euro.
7) Djali, Z. Rubin Ulqini, kartė krediti nė Alpha Bank Visa me limit pėrdorimi 250 000 lekė, pėrdorur 782 971 lekė. Detyrimi i shlyer 716 200 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 66 771 lekė.
8) Djali, Z. Rei Ulqini, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė bankėn KBC Brussels, shtesė 1 920 euro, tė ardhura kėto si transferta mujore nga Admission Unit tė Universitetit KU Leuven.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr shtėpi pėr vitin 2017, shuma 290 928 lekė.
2) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė konsumatore pėr studime, pėr vitin 2017, shuma 490 587 lekė.
3) Shpenzime pėr shlyerje overdrafti, pėr vitin 2017, shuma 98 442 lekė.