Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 036 754 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesa bankare, 180 dollarė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira apartamente nė USA, 20 700 dollar.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeTė ardhura nga biznesi nė USA, 48 500 dollarė.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja Znj. Ilva Tare, tė ardhura nga paga nė Ora News, 1 154 480 lekė.
2) Bashkėshortja Znj. Ilva Tare, tė ardhura nga paga nė Publix shpk, 1 617 840 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion502%
Tė tjera
1) Bashkėshortėt, gjendje depozitė bankare mė 31 dhjetor 6 374 euro, shtuar me 3 839 euro me tė ardhura nga pagat.
2) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 97 dollar, pakėsuar me 7 900 dollar.
3) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 2 607 058 lekė, shtuar me 310 984 lekė me tė ardhura nga paga si deputet.
4) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 0 dollar, pakėsuar me 746 dollar.
5) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 16 542 dollar, shtuar me 16 536 dollar.
6) Gjendje depozitė bankare pakėsuar me 5 000 dollar.
7) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 31 euro, pakėsuar me 699 euro.
8) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 161 euro, pakėsuar me 2 020 euro.
9) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 15 840 dollar, pakėsuar me 9 340 dollar.
10) Blerė mė 05.12.2016 tokė nė Virginia Beach, SHBA, me sip. 0.22 ha, 149 000 dollar, nga tė cilat janė paguar 29 000 dollar.
11) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 5 793 dollar, pakėsuar me 7 dollar.
12) Gjendje llogari bankare pakėsuar me 29 000 dollar.
13) Marrė mė 04.12.2016 kredi prej njė personi shtetas amerikan (sqaruar nė pjesėn konfidenciale tė deklaratės) pėr blerje tė tokės nė Virginia me principal 129 000 dollar, afat shlyerje 5 vjet dhe kėst mujor 1 500 dollar.
14) Bashkėshortja Znj. Ilva Tare, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 96 354 lekė, shtuar me 83 335 lekė me tė ardhura nga paga.
15) Bashkėshortja Znj. Ilva Tare, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 0 euro, pakėsuar me 209 euro.
16) Bashkėshortja Znj. Ilva Tare, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 45 803 lekė, pakėsuar me 16 847 lekė.
17) Bashkėshortja Znj. Ilva Tare, gjendje llogari kursimi mė 31 dhjetor 4 958 euro, shtuar me 2 252 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 -10 453 dollar pėr njė kredi pėr blerje ap. Banimi nė USA marrė nė vitin 2005 me principal 252 000 dollarė, interes 5% dhe afat 30 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 141 889 dollar.
2) Shlyer nė vitin 2016 -15 100 euro pėr njė kredi pėr shlyerje tė njė pjese detyrimi pėr ap. blerė nė Tiranė, me principal 300 000 euro, afat shlyerje 25 vjet dhe kėst mujor 1 510 euro. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 293 682 euro.
3) Shlyer total detyrimi prej -390 000 euro ndaj shitėsit pėr blerje ap. banimi deklaruar nė vitin 2015 (nga kredia e sipwrshwnuar).