Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 760 666 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira njėsi shėrbimi me sip. 70 m2 sipas kontratės sė datės 23.07.2015 me vlerė mujore neto 30 345 lekė dhe vlerė vjetore neto 364 140 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Djali, Alsidi, tė ardhura nga interesa bankare, 640 lekė.
2) Djali, Alsidi, tė ardhura nga dividentė nga aksionet nė shoqėri pėrmbarimore, 5 603 186 lekė.
3) Djali, Alsidi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 002 284 lekė.
4) Vajza, Suela, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 930 805 lekė.
5) Vajza, Lediona, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 675 295 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion113%
Tė tjera
1) Hua pa interes marrė djalit Alsid Kamberi mė 22.12.2012 dhe afat deri mė 22.08.2022 pėr blerje ap. nė Tiranė, total detyrimi financiar i pashlyer nė vlerėn 11 107 000 lekė.
2) Hua pa interes marrė djalit Alsid Kamberi mė 11.06.2013 dhe afat deri mė 11.06.2023 pėr blerje njėsi shėrbimi, total detyrimi financiar i pashlyer nė vlerėn 12 666 000 lekė.
3) Djali, Alsidi dhėnė hua pa interes sipas deklaratė noteriale e datės 02.07.2015 nė vlerėn 20 000 euro, afat shlyerje 10 vjet, pėr tė cilėn mė 31 dhjetor rezulton total vlera e pashlyer.
4) Djali, Alsidi dhėnė bashkėshortes hua pa interes nė vlerėn 7 200 000 lekė dhe afat shlyerje 10 vjet.
5) Djali, Alsidi pėrfituar total vlerėn prej 5 800 000 lekė te njė huaje dhėnė pa interes e me afat kthimi dy mujore.
6) Djali, Alsidi dhėnė hua njė shoqėrie mė 28.07.2016 nė vlerėn 50 000 euro, nga tė cilat janė kthyer 16 000 euro mė 24.08.2016 dhe 10 000 euro mė 24.11.2016. Mbeten pa shlyer mė 31 dhjetor vlera prej 24 000 euro.
7) Djali, Alsidi dhėnė hua njė shoqėrie mė 17.08.2016 nė vlerėn 1 500 000 lekė, e cila ėshtė kthyer mė 07.12.2016.
8) Djali, Alsidi, shitur automjet mė 14.11.2016 nė vlerėn 3 000 euro. Automjeti ishte blerė mė 07.10.2016.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 -285 532 lekė pėr njė kredi pėr blerje objekt banimi 3-katėsh marrė mė 22.11.1999 me principal 5 000 000 lekė, me afat 25-vjeēar, normė interesi 3 %. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 2 274 468 lekė.
2) Djali, Alsidi shlyer mė 30.11.2016 total detyrimi prej -2 206 000 lekė pėr njė hua marrė mė 18.10.2016.
3) Djali, Alsidi paguar mė 05.02.2016 -9 000 euro pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
4) Djali, Alsidi paguar mė 12.02.2016 -3 000 euro pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
5) Djali, Alsidi paguar mė 12.02.2016 -3 000 euro pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
6) Djali, Alsidi paguar mė 17.02.2016 -3 000 euro pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
7) Djali, Alsidi paguar mė 18.02.2016 -3 000 euro pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
8) Djali, Alsidi paguar mė 23.02.2016 -8 000 euro pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
9) Djali, Alsidi paguar mė 12.07.2016 -5 000 euro pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
10) Djali, Alsidi paguar mė 05.02.2016 -300 000 lekė pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.
11) Djali, Alsidi paguar mė 09.02.2016 -200 000 lekė pėr shlyerjen totale tė njė huaje marrė njė shoqėrie.