Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 1 414 691 lekė.
2) Tė ardhura nga pjesėmarrja nė komisione parlamentare, 85 000 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
1) Tė ardhura nga pagesa e telefonit, 204 000 lekė.
2) Tė ardhura nga dietat, 827 750 lekė.
3) Tė ardhura pėr blerje karburanti, 370 772 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe pensioni 355 146 lekė.
2) Vajza Jonida, tė ardhura nga paga vjetore nė farmacinė "Mars Farma", Elbasan, 396 000 lekė.
3) Vajza Jonida, tė ardhura nga fitimi vjetor nga biznesi i farmacisė "Mars Farma", Elbasan, 766 694 lekė.
4) Vajza Marsida, tė ardhura nga paga vjetore, 24 500 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Vajza, Jonida Kllogjri, blerė makinė, 2 300 euro.
2) Vajza, Jonida Kllogjri, para cash nga shitje veture dhe kursime, 200 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Vajza Marsida, shlyer nė vitin 2016 -9 000 euro pėr njė kredi bankare pėr blerjen e shtėpisė me sip. 130 m2 nė Itali me principal 155 000 euro dhe afat shlyerje 30 vjet. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 135 000 euro.