Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Deputet nė Kuvendin e Shqipėrisė, shuma 2 740 445 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga punėsimi, shuma 1 905 221 Lekė.
2) Bashkėshortja tė ardhura nga puna nė shumėn 488 750 Lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė emėr tė njė individi 3 128 Euro plus tė ardhurat e interesit pėr periudhėn 2007-2018.
2) Gjendja e llogarisė sė kursimeve nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga dhe shpėrblimet ėshtė shtuar me 397 981 Lekė.
3) Gjendja e llogarisė sė kursimeve nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga dhe shpėrblimet e bashkėshortėve, ėshtė shtuar me 700 000 Lekė.
4) Gjendja e llogarisė nė Credins Bank mė 31.12.2017 ėshtė 0 lekė, pasi gjendja 1 201 979 Lekė e deklaruar nė vitin 2017 ėshtė transferuar nė llogari kursimi tė subjektit.
5) Kredi bankare marrė nė ish-Banka e Kursimeve, transferuar nė Raiffeisen Bank, nė vlerėn 5 000 000 lekė. Shuma e principalit dhe interesave tė shlyer deri mė 31.12.2018 ėshtė 288 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Pėr vitin 2018 ėshtė shpenzuar shumė 288 000 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė bankare prej 5 000 000 Lekė tė marrė nė ish-Bankėn e Kursimeve, por tė transferuar nė Raiffeisen Bank.