Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2011

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronar me 100% i njė apartamenti me sip. 45.62 m2 nė Burrel nė vlerėn 4 382 lekė nė tė cilin janė kryer investime pas vitit 1993 nė vlerėn 1 200 000 lekė.
2) Bashkėpronar me 12.5% i njė apartamenti me sip. 45.62 m2 nė Burrel nė vlerėn 700 lekė nė tė cilin janė kryer investime pas vitit 1993 nė vlerėn 150 000 lekė.
3) Bashkėpronar me 50% i njė apartamenti me sip. 53 m2 nė Tiranė, nė vlerėn 52 800 euro nė tė cilin janė kryer investime nė vlerėn 15 000 euro.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Bashkėshorti zoti Urim Farrici llogari bankare nė vlerėn 450 231 lekė.
2) Bashkėshorti zoti Urim Farrici llogari bankare nė vlerėn 3 556 euro.
3) Llogari bankare nė vlerėn 10 500 lekė.
4) Llogari bankare nė valutė nė vlerėn 262 dollar.
5) Djali zoti Renaldo Farrici llogari bankare nė vlerėn 517 dollar.
6) Djali zoti Klajdi Farrici llogari bankare nė vlerėn 46 000 lekė.
AutomjetePronar i njė veture tip Mercedes Benz, blerė nė vitin 2005, nė vlerėn 600 000 lekė.
Sende me vlerėNuk zotėron
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk zotėron
DhurataNuk zotėron
Tė tjeraBashkėshorti zoti Urim Farrici kredi bankare marrė mė 12.11.2010 me principal 3 356 000 lekė dhe kėst mujor 19 000 lekė.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2013
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Kryetar Bashkie 720 000 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
1) Tė ardhura nga bonuse pėr transportin si Kryetar Bashkie 360 000 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura si anėtar i Kėshillit tė Qarkut 140 400 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti: tė ardhura nga paga dhe shpėrblime 2 134 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion170%
Tė tjeraNuk ka


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2013
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn 603 885 lekė pėr njė kredi bankare tė marrė nė emėr tė bashkėshortit.