Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si ministre e Shtetit pėr Marrėdhėniet me Parlamentin (pėr periudhėn 01.01.2017 - 13.09.2017.), shuma 1 088 624 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si deputete dhe bonuse qė pėrfitohen nga statusi i deputetit (pėr periudhėn 13.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 753 067 lekė.
3) Tė ardhura si dieta nga Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Europės, 166 euro.
4) Tė ardhura nga dietat pėr vizita parlamentare jashtė vendit, 320 dollarė.
5) Tė ardhura si pagesė fature nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr qėndrimin nė njė hotel nė Marok, 650 dollarė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti, Z. Bledar Valikaj, tė ardhura nga paga si oficer i Policisė Gjyqėsore nė Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda Tiranė, 998 328 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja mė 07.11.2017 i njė automjeti, shuma 980 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėshorti, Z. Bledar Valikaj, gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, kursime nga paga e deklarueses dhe bashkėshortit, shtesė me kursimet e vitit 2016 nė shumėn 995 574 lekė. Gendja mė 31.12.2017 ėshtė 3 446 371 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Pakėsim pasurie pasi pjesa takuese prej 12 % ose shuma 137 500 lekė pėrfituar nga shitja e apartamentit tė prindėrve nė bashkinė Poliēan, i ėshtė dhuruar babait.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr pagesėn e doganės sė makinės sipas deklaratės doganore dt. 31.10.2017, shuma 217 930 lekė.
2) Shpenzime pėr blerjen e njė makine tip 'Mercedes Benz' nė Zvicėr mė 01.11.2017, vlera 10 000 franga ose rreth 1 111 900 lekė.