Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si anėtar i Gjykatės Kushtetuese, 1 896 470 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm, Universiteti “Luarasi”, Fakulteti i Drejtėsisė, 87 826 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja e apartamentit 2+ I, nė Tiranė, janar - qershor 2014, 300 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja tė ardhura nga paga nė pozicionin Pėrgjegjėse e Arkivit nė Kuvendin e RSH nė vlerėn 797 587 lekė.
2) Vajza, tė ardhura nga bursa nė vlerėn 8 900 euro nga universiteti i Utrecht, Hollandė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi nė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė detyrimi financiar tė pashlyer - 25 991 euro, e marrė nė maj 2005 me principal 40 000 euro, afat shlyerje 20 vjet, pėr blerje apartamenti me sip. 102.4 m2 + 76.5 m2 verandė.
2) Kredi nė njė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė detyrimi financiar 7 802 euro, e marrė nė qershor 2008, me principal 20 000 euro, afat shlyerje 10 vjet, pėr arredim ap.
3) Bashkėjetuesja, Rudina Shiroka, pronare e njė trualli me sip. 512 m2 dhe njė godinė banimi, me sip. 218 m2, nė Tiranė, trashėgimi, nga babai, Nikolin Shiroka.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nga bashkėshortja pėr shlyerjen e njė kredie personale nė vlerėn 300 000 lekė, nė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Detyrime nė vlerėn 10 000 euro pėr akomodim dhe jetesė tė vajzės nė universitet.