Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si kryetar i Gjykatės Kushtetuese, 2 215 140 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Magjistraturės, 39 320 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si Nėndrejtore tek shkolla “Jeronim De Rada”, 74 450 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga ISSH si pagesa pėr barrėlindje, 290 416 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion1.02
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare e pagės, 60 901 lekė.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 15 100 005 lekė pėr kredi bankare marrė mė 02.12.2013 pėr blerje ap. dhe garazh me principal 16 800 000 lekė, afat shlyerje 20 vjet, kėst mujor 109 1118 lekė dhe interes 5.04%, bashkėshortja si dorėzanė.
3) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare tė pagės, 293 116 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Detyrime tė paguara nė vlerėn -1 180 929 lekė pėr kredi bankare marrė mė 02.12.2013 pėr blerje apartament dhe garazh me principal 16 800 000 lekė, afat shlyerje 20 vjet, kėst mujor 109 1118 lekė dhe interes 5.04%, bashkėshortja si dorėzanė.