Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga punėsimi part-time (pėr periudhėn janar - gusht 2017.) nė Spitalin Amerikan, 816 784 lekė.
2) Tė ardhura nga punėsimi part-time (pėr periudhėn janar - gusht 2017.), shuma 717 937 lekė.
3) Tė ardhura nga punėsimi part-time (pėr periudhėn janar - gusht 2017.), nė klinikėn 'Petal', 456 024.5 lekė.
4) Tė ardhura nga paga si deputet, honorare pėr mbledhje komisioni, rimbursime telefoni dhe karburanti (pėr periudhėn shtator - dhjetor 2017.), shuma 576 525 lekė.
5) Tė ardhura neto nga konsultat part-time (pėr periudhėn tetor - dhjetor 2017.) nga Spitali Amerikan, 1 571 095 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga dhėnia me qira subjektit American Hospital sh.a, qira mujore 8 500 euro, shuma 28 900 euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, tė ardhura nga interesat e depozitės bankare, 314 700.73 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, tė ardhura nga interesat e depozitės bankare, 2.3 dollarė.
3) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, tė ardhura nga shitja e apartamentit nė bashkėpronėsi me nėnėn dhe vėllain qė ndodhet nė Tiranė, sipas kontratės sė shitblerjes dt. 07.12.2016 nė shumėn 80 000 euro. Nga kjo shumė kanė kaluar nė llogari tė bashkėshortes sė deklaruesit, 14 270 euro, llogari e cila ėshtė mbyllur nė 30.06.2017, pasi janė tėrhequr prej saj 23 360 euro.
4) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, tė ardhura nga shitja e autoveturės tip 'Mercedes Benz E 270', prodhim i vitit 2000, shitur mė 17.01.2018, vlera 3 000 euro.
5) Djali, Z. Genti Kosova, tė ardhura nga paga si administrator i klinikės 'Petal' sh.p.k (pėr periudhėn janar - dhjetor 2017.), shuma 104 734 lekė/muaj.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pronar i njė autoveture tip 'Ford' (mikrobus me 8 vende), blerė nė vitin 1994, hequr pėrfundimisht nga qarkullimi dhe dėrguar pėr skrap.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė Union Bank ku kalon paga dhe kompensimi i shpenzimeve si deputet, gjendja mė 31.12.2017, shuma 165 089.77 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė BKT mė 31.12.2017, shuma 7 268.6 lekė.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė BKT mė 31.12.2017, shuma 818 euro.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė Tirana Bank, s'ka ndryshime nga dt. 08.09.217, shuma 29 138 lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė Tirana Bank, s'ka ndryshime nga dt. 08.09.217, shuma 77.59 dollarė.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė Tirana Bank, s'ka ndryshime nga dt. 08.09.217, shuma 12.82 euro.
8) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, s'ka ndryshime nga dt. 08.09.217, shuma 4 004 lekė.
9) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank ku kanė kaluar tė ardhurat nga konsulencat nė Spitalin Amerikan, gjendja mė 31.12.2017, shuma 5 199.58 lekė.
10) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, 40 858.68 lekė.
11) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, 317.04 euro.
12) Gjendja e llogarisė bankare nė Societe Generale nė tė cilėn kalojnė tė ardhurat nga dhėnia e objektit me qira dhe nga Spitali Amerikan, gjendja mė 31.12.2017, shuma 13 382.07 euro.
13) Gjendja e llogarisė bankare nė Societe Generale Bank, 406 lekė.
14) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, gjendja e llogarisė bankare nė Union Bank mė 31.12.2017, shuma 86.96 euro.
15) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, gjendja e llogarisė bankare nė Union Bank mė 31.12.2017, shuma 170.72 euro.
16) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, gjendja e llogarisė bankare nė Intesa Sanpaolo Bank, mė 31.12.2017, shuma 400.83 lekė.
17) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, gjendja e depozitės bankare nė emėr tė saj dhe tė nėnės, me afat 1 vit nė Intesa Sanpaolo Bank, e pandryshuar nga deklarimi i mėparshėm, 10 158.14 dollarė.
18) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, gjendja e depozitės bankare nė emėr tė saj dhe tė nėnės me afat 2 vit nė Intesa Sanpaolo Bank, e pandryshuar nga deklarimi i mėparshėm, 3 500 000 lekė.
19) Bashkėshortja, Znj. Elsa Kosova, gjendja cash, e pandryshuar nga deklarimi i mėparshėm, 1 500 000 lekė.
20) Djali, Z. Gent Kosova, gjendja e llogarisė bankare nė Union Bank mė 31.12.2017, shuma 47.69 euro.
21) Djali, Z. Gent Kosova, gjendja e llogarisė bankare nė BKT mė 31.12.2017, shuma 12 494.57 lekė, tė ardhura nga punėsimi nė klinikėn 'Petal'.
22) Djali, Z. Gent Kosova, gjendja e llogarisė bankare nė BKT mė 31.12.2017, shuma 20.19 euro, tė ardhura nga punėsimi nė klinikėn 'Petal'.
23) Djali, Z. Gent Kosova, gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Societe Generale e pėrbashkėt me babain, Z. Halim Kosova nė tė cilėn depozitohen kėstet nga e cila kryhet pagesa e kredisė e marrė pėr klinikėn 'Petal', gjendja mė 01.12.2017, shuma 1 270.69 euro.
24) Djali, Z. Genti Kosova, kredi bankare nė Societe Generale Bank sipas kontratės sė kredisė me Klinikėn Gjinekologjike 'Petal' dt. 20.07.2015 nė shumėn 260 000 euro. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, janė paguar 3 kėste nga 1 930 euro secili, detyrimi i mbetur pashlyer, 236 850 euro. Tė gjitha llogaritė pėr kreditė dhe detyrimet e tjera janė nė emrin e shoqėrisė Klinika Gjinekologjike, 'Petal' dhe shlyhen nga te ardhurat e shoqėrisė nga qiradhėnia dhe pasqyrohen nė bilancin e saj vjetor. Fitimi nga aktiviteti ku Z. Gent Kosova ka qenė administrator deri mė 14.11.2017, sipas bilancit vjetor pėr vitin 2017 ėshtė 4 128 590 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr blerjen e njė autoveture tip 'Mercedes Benz', prodhim i vitit 2013, blerė nė Gjermani dhe regjistruar mė 27.10.2017, vlera 33 500 euro. Makina ėshtė blerė me tė ardhura nga qiraja, kursime nga puna etj..