Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto me vlerė 1 361 939 Lekė nga paga si Kryetare e Bashkisė Shkodėr, nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
Tė ardhura nga BonuseTė ardhura me vlerė 71 362,2 Lekė nga Advance DSA pėr shpenzime jashtė shtetit (Vjenė), nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura neto me vlerė 150 450 Lekė nga shpėrblimi si anėtare e Kėshillit tė Qarkut Shkodėr.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura me vlerė 100 000 Lekė nga qiraja e njėsisė me sipėrfaqe 20 m2 nga objekti me sipėrfaqe 116,5 m2, sipas kontratės sė qirasė me datė 21.09.2011. Objektet janė nė bashkėpronėsi dhe vlera totale e qirasė pėr tė gjithė bashkėpronarėt ėshtė 300 000 Lekė.
2) Tė ardhura me vlerė 51 000 Lekė nga qiradhėnia e njėsisė me sipėrfaqe 35,34 m2, nė bashkėpronėsi. Vlera totale e tė ardhurave nga qiraja pėr tė gjithė bashkėpronarėt ėshtė 153 000 Lekė.
3) Tė ardhura me vlerė 34 000 Lekė nga qiradhėnia e njėsisė me sipėrfaqe 50 m2 nga objekti me sipėrfaqe 116,5 m2, sipas kontratės sė qirasė me datė 14.02.2017, nė bashkėpronėsi. Vlera totale e tė ardhurave nga qiradhėnia pėr tė gjithė bashkėpronarėt ėshtė 102 000 Lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti Z. Fran Mejda, tė ardhura neto me vlerė 747 332 Lekė nga paga si baterist nė Korporatėn Elektroenergjitike Shqiptare OST.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraNuk ka


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Janė shlyer shumat prej 465 994,90 Lekė principal kredie, 132 240,4 Lekė interesa dhe 10 976,4 Lekė sigurim kredie, pėr kredinė e akorduar nga Societe Generale Albania. Gjendja e principalit nė 31 Dhjetor 2016 ishte 2 608 961,22 Lekė dhe gjendja e mbetur e detyrimit pėr principalin nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 2 142 966,29 Lekė.