Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura me vlerė 2 512 342 Lekė nga paga dhe shpėrblimet si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiradhėnia e objektit tip farmaci, 600 000 Lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, paga dhe shpėrblime me vlerė 948 000 Lekė si Shefe Sektroi pranė Ministrisė sė Brendshme.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėPagesė nė formė kreditimi nga zyra e pėrmbarimit me vlerė 1 471 012, marrė si shlyerje detyrimi nga Kuvendit tė Shqipėrisė kundrejt deklaruesit. Vendim Gjyqėsor
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Deklaron si shtesė pasurie marrjen e dokumentit tė pronėsisė pėr ndėrtesė me sipėrfaqe 100 m2, certifikatė pronėsie marrė nė datė 07.12.2016 dhe pėrftuar nga procesi i legalizimit. Pasuria ėshtė pjesė e regjimit bashkėshortor.
2) Detyrim i pashlyer me vlerė 580 000 Lekė pėr overdraftin pėr kartė krediti me vlerė 600 000 Lekė, pranė Credins Bank. Gjendja e detyrimit nė 31 Dhjetor 2016 ishte 600 000 Lekė, por nuk raportohen pagesa pėr shlyerjen e detyrimit gjatė vitit 2017.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer plotėsisht shuma e mbetur pėr kredinė konsumatore me vlerė 1 000 000 Lekė, marrė nė vitin 2008 pranė Raiffisen Bank.