Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si Ministėr i Mirėqėnies Sociale dhe Rinisė pėr periudhėn Janar- Mars, 363 693 Lek.
2) Tė ardhura nga paga si Ministėr i Turizmit dhe Mjedisit pėr periudhėn Shtator-Dhjetor, 478 627 Lek.
3) Tė ardhura nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shipėrisė pėr periudhėn Mars-Shtator, 879 209 Lek.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura si Kryetar i Kėshillit Administrativ nė Institutin e Sigurimeve Shoqėrore, 25 395 Lekė.
2) Tė ardhura nga pjesėmarrja nė KKRT (Kėshilli Kombėtar i Radios dhe Televizionit), 34 000 Lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse nė Televizionin Klan, 1 188 000 Lek.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė me 548 540 Lek nė llogarinė pranė Bankės Credins, nga tė ardhurat e pagės mujore. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 826 279 Lek.
2) Shtesė me 91 153 Lek nė llogarinė pranė Raiffeissen Bank, pėr pagesėn e kredisė tė apartamentit me tė ardhurat e pagės mujore. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 289 523 Lek.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer gjatė vitit shuma prej 137 933 Lek pėr kredinė financiare pėr blerje apartamenti tė marrė pranė Raiffeissen Bank nė 15.10.2004, me principal 5 000 000 Lek,me afat 25 vjet dhe me kėst mujor 23 000 Lekė.Gjendja e huasė te pa shlyer nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 196 868 Lek.