Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė Tropojė, 712 692 Lekė,
2) Tė ardhura me vlerė 927 400 Lekė, nga pagesė kalimtare si ish Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Fėmijėt, tė ardhura me vlerė 240 000 Lekė nga Instituti i Sigurimeve Shoqėrore Tiranė, si pension pas vdekjes sė bashkėshortes.
2) Bashkėjetuesja, tė ardhura vjetore me vlerė 1 245 602 Lekė nga paga si Drejtore nė Inspektoriatin Qendror.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėjetuesja Znj. Teuta Kukaj disponon shtėpi banimi 3 katėshe me sipėrfaqe 648 m2 nė lagjen nr.2 Tiranė, ndėrtuar nė vitin 1999. Shėpia ėshtė nė bashkėpronėsi me prindėrit dhe vėllezėrit dhe burimi i krijimit janė tė ardhurat nga emigracioni.
2) Bashkėjetuesja, depozitė me vlerė 1 148 364 Lekė pranė Intesa San Paolo Bank, nga paga dhe kursimet.
3) Bashkėjetuesja disponon makinė tip Daimler Chrysler, viti i prodhimit 1999 dhe blerė nė vitin 2014 pėr 900 Euro. Gjithashtu disponon njė makinė tė tipit Benz A Class, tė dyja nė bashkėpronėsi me vėllain.
4) Bashkėjetuesja, shlyer shuma prej 375 393,24 Lekė pėr kredinė me principal 5 612 000 Lekė, interes 3% dhe kėst mujor 31 282 Lekė, ēelur nė 02.10.2015 me afat deri nė 02.10.2035. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 5 161 213 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka