Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si deputete, 2 277 002 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, tė ardhura nga paga si drejtor i shitjeve nė birra 'Korēa', 720 000 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, tė ardhura nga ushtrimi i aktivitetit privat, 399 200 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins Bank, kursime nga pagesat vjetore, 670 614 lekė.
2) Kredi bankare pėr blerje apartamenti marrė mė 06.03.2017 nė shumėn 13 500 000 lekė me afat deri nė 24.03.2037 dhe kėst mujor 74 366 lekė. Detyrimi i shlyer, 669 301 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 13 115 169 lekė.
3) Kredia bankare nė NBG Bank me vlerė 13 269 200 lekė ėshtė likuiduar plotėsisht nėpėrmjet pagesės pėr transferim kredie nga BKT mė dt. 24.03.2017.
4) Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, gjendja cash, kursime nga tė ardhurat vjetore, 430 000 lekė.
5) Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, gjendja e llogarisė nė NBG, e mbetur nga mbyllja e kredisė sipas kalimit tė BKT-sė pėr likuidim kredie, 904 euro.
6) Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, kredi konsumatore nė Alpha Bank nė vlerėn 980 000 lekė, marrė mė 31.12.2013 deri mė 31.12.2018 me kėst mujor 22 300 lekė. Detyrimi i shlyer, 250 297 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 276 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr vitin 2017, pėr shlyerje kredie, 669 301 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Kostika Gjylameti, shpenzime pėr shlyerje kredie, 250 297 lekė.